Aktualności

Majówka w górach - atrakcje na Podhalu

Majówka to przedsmak wakacyjnych urlopów - 3 dni pełne wypoczynku, relaksu i atrakcji. Idealny moment, aby naładować energię korzystając z wiosennych promieni słońca. To także piękny czas budzącej się do życia przyrody.

Czytaj więcej

Górskie szlaki dostępne zimą - Tatry

Nie od dziś wiadomo, że górskie szczyty potrafią być szczególnie niebezpieczne. Nawet doświadczeni alpiniści miewają momenty zawachania. Wybierając się zimą w góry należy szczególnie zadbać o odpowiednie przygotowanie - dowiedz się więcej, czytając artykuł.

Czytaj więcej

Andrzejki w góralskim stylu

Spadające liście, mieniące się kolory słońca, coraz krótsze dni i chłodniejsze noce – w taki sposób wita nas listopad. Miesiąc pełen magii i tajemnic. Kojarzy nam się przede wszystkim z wieczorem andrzejkowym z 29/30, któremu towarzyszą wróżby i zabawy. W jaki sposób celebruje się ten czas w górach?

Czytaj więcej

WRZEŚNIOWE ATRAKCJE W GÓRACH

Coraz częściej wakacyjny urlop przesuwamy na wrzesień lub październik. To miesiące, które w Polsce są nadal ciepłe, mimo rozpoczynającej się jesiennej pory. W Tatrzańskim Parku Narodowym liście zaczynają żółknąć i powoli opadać. Piesze wędrówki urozmaicają malownicze widoki mieniących się w słońcu drzew.

Czytaj więcej

MIEJSCA Z DUSZĄ - PRZEGLĄD KARCZM NA PODHALU

Karczmy to nieodłączny element podhalańskiego krajobrazu. Odwiedzamy Białkę i Bukowinę Tatrzańską, aby sprawdzić gdzie warto się wybrać, zjeść smaczny, regionalny posiłek. Znajdziesz tu także informacje o menu, wystroju, lokalizacji, a także dowiesz się, w których karczmach od czasu do czasu przygrywa góralski zespół.

Czytaj więcej

Wróciła ładna pogoda, więc czas wybrać się w Góry.

Piękna pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Zachęca do ruchu i do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto spędzić go w malowniczych Tatrach. Ale trzeba się pośpieszyć i zarezerwować miejsca na wyjazd. Pamiętajmy, że w najlepszych ośrodkach miejsca kończą się bardzo szybko.

Czytaj więcej

Fenomen krokusów na Podhalu

Fioletowe dywany na tatrzańskich polanach cieszą się coraz większą popularnością. Mowa oczywiście o szafranach, znanych jako krokusy. Co roku tysiące turystów przyjeżdża w góry z myślą o zrobieniu sobie zdjęcia wśród tych kwiatów. Gdzie i kiedy warto się wybrać, aby mieć najpiękniejszy widok?

Czytaj więcej

O tradycyjnym stroju górali podhalańskich słów kilka

Strój podhalański to jeden z najważniejszych elementów góralskiego folkloru. Pomimo że nie stanowi już elementu codziennej garderoby, górale nie zaprzestali kultywowania dawnych tradycji i wciąż przyodziewają uroczyste cuchy, serdaki oraz pasy, przy okazji ważnych świąt kościelnych i wydarzeń rodzinnych. Ludowe stroje nie mają jednak nic wspólnego z muzealnymi eksponatami!

Czytaj więcej

Ciekawe dekoracje na chrzciny

Jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu małego człowieka to chrzest święty. Podczas ceremonii, maluszek zostaje przyjęty do wspólnoty chrześcijan i w uroczysty sposób otrzymuje wybrane przez rodziców imię. Jest to wspaniała okazja, aby spotkać się z całą rodziną, przyjaciółmi oraz rodzicami chrzestnymi i świętować to wielkie dla dziecka ale i dla rodziców wydarzenie.
Czytaj więcej

Spacer w koronach drzew

Spacer w koronach drzew to nowa wyjątkowa atrakcja turystyczna, która powstała w słowackiej miejscowości Zdziar oddalonej o zaledwie 10 km od granicy z Polską.

Czytaj więcej