Szlak wokół Tatr, Velo Dunajec czy Velo Czorsztyn? Co wybrać na wycieczkę rowerową z dzieckiem?

Jeśli uwielbiasz rower i nie wyobrażasz sobie urlopu bez dwukołowca lub planujesz rodzinny, aktywny wypoczynek na Podhalu, ten artykuł pomoże Ci wybrać najlepsze trasy rodzinne i nie tylko. Przekonaj się sam i zaplanuj wycieczkę!

Ścieżki rowerowe dla rodzin na Podhalu

W naszej okolicy znajdują się malownicze ścieżki rowerowe dostępne dla wszystkich, na które warto się wybrać podczas pobytu w Grand Tatry. Postanowiliśmy opisać Ci krótko, najbliższe i najłatwiejsze trasy.

Szlak wokół Tatr

Zaczynając od naszych najmłodszych Gości, którzy właśnie zaczynają przygodę z rowerem. Już w odległości 6 km znajdziesz łatwą i asfaltową ścieżkę w sam raz na rodzinny wypad. Kierując się w stronę Nowego Targu, w miejscowości Gronków przebiega Historyczno - kulturowo - przyrodnicza ścieżka wokół Tatr, jest to odcinek Nowy Targ - Kacwin.

Pozostawiając samochód w Gronkowie możesz zacząć przygodę! Najlepsza trasa według nas dla początkujących będzie ścieżka w kierunku Nowej Białej, długość odcinka to niecałe 5 km. Droga asfaltowa ułatwia jazdę na dwukołowcu i pozwala na bezpieczne pokonanie trasy.

Ciekawe punkty podczas wycieczki? Jeszcze w miejscowości Gronków przyjeżdżasz niewielkim mostkiem nad potokiem Leśnica, tuż za nim znajduje się boisko sportowe LKS Gronik i pierwszy punkt odpoczynku. Kolejnym etapem wyprawy będzie odcinek między wyżej wymienionymi miejscowościami, gdzie głównie są łąki i pola uprawiane przez mieszkańców. Znajdziesz tutaj miejsce na odpoczynek i skosztowanie przekąsek lub zimnych napojów. Po drodze mijasz Cisową Skałkę, natomiast na zakończenie wycieczki zobaczysz Kaplicę Św. Marii Magdaleny w Nowej Białej. Trasa kończy się tuż przy drodze głównej gdzie czeka na Ciebie kolejny punkt odpoczynku.

Naszym zdaniem taka trasa będzie idealną propozycją dla małych rowerzystów, którzy z łatwością poradzą sobie z tą drogą.

Szlak wokół Tatr

Szlak wokół Tatr

Szlak wokół Tatr, odcinek Gronków - Nowy Targ - terenowa trasa dla wytrwałych dzieciaków.

Kolejną naszą propozycją jest odcinek również z miejscowości Gronków w kierunku Nowego Targu. Jest to droga troszkę bardziej wymagająca. Początkowo ścieżka biegnie drogą asfaltową, jednak większość trasy prowadzi leśną drogą lub żwirkiem. Długość trasy - 9 km.

Pierwszy punkt odpoczynku znajduje się po przejechaniu niecałych 3 km. Trasa jest przyjemna o niskim profilu wysokościowym. Po kolejnych 2 km spotkasz ponownie miejsce na odpoczynek. Ostatni odcinek trasy biegnie tuż obok Lotniska w Nowym Targu oraz Rezerwatu przyrodniczego Bór na Czerwonem. Więcej informacji na temat rezerwatu znajdziesz na naszym kanale na YouTube, kliknij tutaj.

Bór na Czerwonem

Możesz pozostać w tym miejscu, zwiedzić piękne otoczenie lub zjeść coś pysznego w Restauracji Rancho Lot. Na terenie obiektu znajdują się dmuchańce, plac zabaw dla dzieci oraz park linowy. Koniecznie sprawdź sam jak to wygląda.

Polecamy Ci również przejechać zaledwie 300 m dalej, przez rzekę Dunajec i skorzystanie z urokliwego miejsca w Nowym Targu. Tutaj znajdziesz mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Nowotarska Strefa Relaksu, czyli plac zabaw dla dzieci na piasku, siatkówka plażowa, strefa z drewnianymi leżakami, książki i miejsce na grilla. Tuż Obok znajduje się również Nowotarska LaPlaya, wyjątkowe miejsce z klimatem, przekonaj się sam.

Nowotarska Strefa Relaksu

Szlak wokół Tatr

Miasteczko Komunikacyjne w Nowym Targu, czyli nauka i zabawa dla najmłodszych.

Miasteczko znajduje się około 400 m od LaPlaya w Nowym Targu i naszym zdaniem warto się tam wybrać. Znajdziesz tutaj mnóstwo znaków drogowych, światła, tory i pasy dla pieszych. Podczas poruszania się w miasteczku należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Drogi jednokierunkowe, zakaz skrętu lub nakaz jazdy w prawo, rondo oraz skrzyżowania. To wszystko dla naszych dzieciaków aby przez zabawę przekazać im ważne informacje, które w przyszłości zaprocentują. Gorąco polecamy!

Miasteczko Komunikacyjne Nowy Targ

Miasteczko Komunikacyjne Nowy Targ

Źródło zdjęć: nowytarg24.tv

Velo Dunajec z dzieckiem, czyli łatwa i szybka wycieczka.

Wycieczkę rozpoczynamy w Nowym Targu, w okolicy lotniska znajdziesz parking. Pamiętaj że w MyBikeCity otrzymasz 10% zniżki, wypoczywając w Grand Tatry. Cała trasa biegnie wzdłuż rzeki Dunajec, co jest dodatkową atrakcją dla dzieciaków. Trasa doprowadzi nas nad Jezioro Czorsztyńskie, lub poza granicę państwa - na Słowację.

Velo Dunajec

Velo Dunajec

Jednak dla najmłodszych wystarczający odcinek będzie do miejscowości Waksmund, długość 5 km. Dla starszych dzieciaków polecamy wybrać się do Dębna, długość trasy ok 16 km. Miejscowość znana z zabytkowego Kościoła św. Michała Archanioła, warto zobaczyć i poznać historię tego miejsca. Na tych odcinkach ścieżki są miejsca przyjazne rowerzystom, strefy odpoczynku i ciekawe punkty.

Velo Czorsztyn, coś dla bardziej zaawansowanych.

Dla tych którzy uwielbiają długie i wyczerpujące trasy, polecamy przejechać całe Jezioro Czorsztyńskie. 40 km, profil wysokościowy: 484 m w górę, 480 m w dół, ok 3 h wycieczki - liczby mówią wszystko.

Polecamy rozpocząć trasę z miejscowości Frydman, oddalonej o 16 km od Grand Tatry. Miejsce parkingowe znajdziesz obok Przystani Wodnej. Przygodę rozpocznij w kierunku Dębna, po ścieżce prostej i płaskiej. Dzięki temu, ostatni odcinek wyprawy pójdzie Ci naprawdę lekko, ponieważ z miejscowości Falsztyn będzie długi zjazd w dół.

Velo Czorsztyn

Velo Czorsztyn

Na całej trasie znajdziesz mnóstwo punktów postojowych, miejsc z pysznymi posiłkami i zimnymi napojami. Oczywiście atrakcje w postaci kajaków, rowerków wodnych czy stand up paddle (SUP) - nie zabraknie. Dla tych którzy, wolą połączyć rower z wodą, polecamy przejażdżkę z Czorsztyna do Niedzicy gondolą wraz ze swoim dwukołowcem. Dzięki temu trasa skróci się do 29 km. Velo Czorsztyn należy do bardziej wymagających wycieczek, więc wybierając się z dziećmi, podziel całą wyprawę na kilka odcinków.

Widoki na trasie? Tutaj oprócz ciekawych zabytków: Zamek w Czorsztynie i Niedzicy, zobaczysz piękne Jezioro Czorsztyńskie. Dodatkowym atutem jest widok na Tatry, Pieniny i Gorce. Polecamy wybrać się na wycieczkę w okresie jesieni, kiedy Pieniński Park Narodowy nabiera przepięknych kolorów, a na trasie zmniejsza się ruch. Zobacz naszą jesienną ofertę i ciesz się z urlopu.

Rowerem na miejscu, czyli gdzie znajdziesz ciekawe miejsca…

Wystartuj z Grand Tatry! W wypożyczalni E-Bike Tatry otrzymasz 10% zniżki na dwukołowce. Mimo, że w naszej najbliższej okolicy nie ma ścieżki rowerowej, cieszymy się sporym zainteresowaniem ze strony rowerzystów. Większość kojarzy Podhale z Tour de Pologne, więc łatwo się domyślić że będą to wyprawy wymagające, aczkolwiek warte do zobaczenia.

Nasze propozycje na wycieczkę w okolicy:

  • Bukowina - Gliczarów Górny - Leśnica - Białka Tatrzańska,
  • Czarna Góra - Trybsz - Białka Tatrzańska,
  • Jurgów - Rzepiska - Łapsze Wyżne - Trybsz - Białka Tatrzańska,
  • Jurgów - Podspady - Jaworzyna Tatrzańska - Bukowina Tatrzańska - Białka Tatrzańska,
  • Szlak wokół Tatr - ponad 250 km, historyczno - kulturowe krainy: Podhale, Orawa, Liptów i Spisz, piękne widoki i duże przewyższenie.

Rowerem na Podhalu

Dzisiaj to już wszystko, mamy nadzieje że rozwijaliśmy Twoje wątpliwości co do tego, którą trasę wybrać podczas urlopu na Podhalu. Jeśli planujesz pobyt jesienią lub wiosną, warto wybrać pakiet z basenami w Grand Tatry - idealne połączenie wyjątkowego wypoczynku z wodnymi szaleństwami w Termach Bania.

Do zobaczenia na trasie!

Rezerwuj teraz Zadzwoń