Odkrywaj Podhale z Kamilem

„Odkrywaj Podhale z Kamilem” to seria krótkich, ale bogatych treścią filmików na naszym fanpage'u, które opowiadają o najciekawszych atrakcjach w okolicach Grand Tatry. Po zakamarkach Podhala i okolic oprowadza nas nie kto inny, jak Kamil Stulgis. Zdążyliście już na pewno docenić jego urok osobisty, prawda? Trudno odmówić mu także dobrego gustu, ponieważ na żonę wybrał sobie góralkę.

Kamil dużo wie o Podhalu. Jednak wielu z Was się zdziwi, kiedy dowie się prawdy! Kamil - uwaga - jest Ceprem! Pochodzi z samego serca Puszczy Białowieskiej, a dokładniej z Narewki. To malownicze miasteczko, położone niecałe 15 km od granicy z Białorusią. Mieszka na Podhalu już od 2017 roku. Na co dzień pracuje z góralami. Ale jako klasyczny „krzok”, jest cennym pomocnikiem dla przyjezdnych, którzy słabo się odnajdują w Białce Tatrzańskiej i okolicy. Nikt, tak jak on, nie zadba o komfort gości! .

Kamil zgodził się być niejako „twarzą” Grand Tatry, ponieważ autentycznie kocha góry i tutejszą przyrodę. Z nutką sentymentu odnosi się także do ludowego stroju i góralskiej muzyki. On sam jest dumny z własnych korzeni i wie, jak przynależność kulturowa i tradycja są ważne w życiu. Dlatego odwiedza z kamerą coraz piękniejsze miejsca. Opowiada o ważnych wydarzeniach kulturalnych, takich np. jak „Kumoterki”, podpowiada widzom, jak spędzić czas w naszej okolicy, np. w czasie weekendu majowego. Z nim witaliśmy wiosnę na krokusowych polanach, planowaliśmy Święta, a także odwiedzaliśmy świetne miejscówki!

Ad rem! Dzięki Kamilowi z powodzeniem możesz zaplanować swój wyjazd na Podhale. Dzięki jego „wirtualnym spacerom” na swoją listę „To see” możesz napisać: Bór na Czerwonem, rezerwat przyrody „Przełom Białki”polanę „Szymkówkę”, oraz jego ulubione miejsce – Litwinkę (jeśli jeszcze nie wiesz, co znaczą te nazwy, koniecznie wejdź na nasz fanpage! https://www.facebook.com/GrandTatry/videos/?ref=page_internal). Te filmiki przydadzą się szczególnie rodzinom z dziećmi, a także osobom, które chcą poznać Podhale od tej magicznej, nastrojowej strony. Odwiedzamy z kamerą miejsca, które nie wymagają szczególnej wydolności fizycznej, oraz są atrakcyjne dla najmłodszych. Dorośli oczywiście także śmiało skorzystać z naszych rekomendacji! Wspominaliśmy już, że większość z atrakcji jest darmowa?

Co jednak robi Kamil Stulgis, kiedy nie uśmiecha się do kamery lub gości? Ten „realny optymista” (jak sam o sobie mówi), spędza czas wolny z rodziną. Ma wiele zainteresowań, jak np. filozofia, muzyka oraz… drzewka Bonsai, które uprawia z miłością i troską. Zdradził nam także, że w przeszłości chciał zostać magikiem. Nieobce mu są tajniki sztuki magii oraz psychologii.

Jeśli planujesz wyjazd na Podhale, zapraszamy do Grand Tatry! Nigdzie indziej nie znajdziesz takiego profesjonalnego podejścia do klienta. Sam Kamil, który świetnie zna wiele pięknych zakątków nie tylko Białki Tatrzańskiej, ale i całej okolicy, z rozbrajającym uśmiechem, podpowie ci co, gdzie i jak!