Wydarzenia i imprezy w górach. Co czeka zwiedzających podczas nadchodzącego lata?

Okolice Zakopanego i Białki Tatrzańskiej to nie tylko piękne widoki, natura oraz góry. Przez cały rok odbywają się w tych miejscach imprezy, które dzięki swoim niespotykanym cechom, będą nie lada gratką dla zwiedzających.

Imprezy i wydarzenie kulturowe na Podhalu swoją oryginalnością przyciągają co roku tłumy osób, co w połączeniu z przepiękna scenerią Tatr, jest niezapomnianą przygodą. Na co liczyć mogą zwiedzający te tereny latem bieżącego roku?

Lipiec na Podhalu

Cykl imprez “Tatrzańskie Wici Festiwal Romski” to impreza, której pierwsza edycja rozpoczęła się w 2008 roku i jest organizowana każdego lata, nieprzerwanie do dziś. Otwierana jest w lipcu w Zakopanem, które znajduje się w odległości dwudziestu kilometrów od Białki Tatrzańskiej. Elementem wspólnym jest rozpalanie na każdej z uroczystości watry — wielkiego ogniska. Ma to na celu upamiętnienie przelotu papieża Jana Pawła II nad Tatrami w 2002 roku. W ten sposób górale czczą pamięć o Ojcu Świętym na całym Podhalu. Dodatkową niespodzianką jest fakt, iż każda edycja tego festiwalu odbywa się w innym miejscu, przez co zmienia się jej charakter oraz motyw przewodni.

festiwal kolorow białka tatrzanska

28 lipca tego roku w Białce Tatrzańskiej ma miejsce bardzo barwne wydarzenie, jest nim “Kolorowa Eksplozja w Białce Tatrzańskiej”. Jest to kolejna edycja tej imprezy. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w zabawie, która jest darmowa dla wszystkich. Dodatkowo, cała publiczność może spróbować swoich sił podczas “Zumba Maraton Kolorów”, podczas której trenerki zaprezentują swoje choreografie taneczne na trampolinach.

W tym samym czasie organizowane są nietuzinkowe zawody - Monsterroller. Jest to zjazd na górskim odpowiedniku hulajnogi, który odbywa się na stoku narciarskim w czasie panującego lata. Dokładne miejsce tego wydarzenia to Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska.

Sierpień pod Tatrami

Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich Zakopane Poland - to organizowana w sierpniu impreza poświęcona muzyce, tańcu oraz zabawie. Jest ona zaliczana do największych i najstarszy tego typu imprez w Polsce i Europie. Prezentowane zespoły góralskie, będą pochodzić nie tylko z Polski, lecz z każdego zakątka świata. Do tego będą prowadzone równocześnie kiermasze, wystawy oraz spotkania z artystami.

festyn białczański

Jeśli chodzi o inne ciekawe wydarzenia i imprezy na Podhalu, na początku sierpnia na Kotelnicy Białczańskiej, odbywa się Festyn Białczański. Jest to niesamowita okazja do zapoznania się bliżej z tradycyjną góralską kulturą i folklorem w najlepszym wydaniu. Rokrocznie organizatorzy zachwycają przybyłych gości czymś nowym. Pokazy mody, zajęcia fitness, zabawy taneczne, koncerty gwiazd — to tylko niewielka część atrakcji, które są w planach.

Warto również wspomnieć o wyborze Cepra i Ceperki. Jest to niezwykle zaszczytny tytuł, jednak jego otrzymanie jest bardzo trudne. Sprawność fizyczna oraz znajomość regionu to tylko niektóre z cech, którymi muszą wykazać się kandydaci. Równie zacięta walka towarzyszy staraniom o drugi tytuł, który jest przyznawany na tym festiwalu — Harnasia Roku. Zdobywca będzie reprezentował Podhale przez przyszły rok w rozlicznych imprezach kulturalnych.

Rezerwuj teraz Zadzwoń