Tradycyjne lody z Podhala - przegląd lodziarni.

Smaczne, orzeźwiające, owocowe, czekoladowe, śmietankowe... LODY! W upalne dni szukamy ochłody, najlepiej smacznej! Na Podhalu nie brakuje lodziarni, wiele z nich to rodzinne firmy, z długoletnią tradycją i sekretną recepturą!

Nowotarskie lody tradycyjne

1. Nowotarskie lody tradycyjne z czasem stały się obowiązkową atrakcją miasta. Na tutejszym Rynku tuż obok siebie znajdziecie 2 konkurencyjne firmy:

Słynnego Żarneckiego - o kolejkach do lodów krążą już legendy. W weekend na upragnionego loda musicie poczekać nawet pół godziny. Warto uzbroić się w cierpliwość! Jest jednak coś co rekompensuje długi czas oczekiwania - smak. Do produkcji wykorzystywane są tylko naturalne składniki. Do wyboru mamy zazwyczaj ok. 10 smaków tradycyjnych: truskawka, czekolada, śmietanka, banan, jabłko, jagoda, kawa i inne. Do lodów powyżej 6zł dodawane jest serduszko. Kupujemy lody na wagę, dzięki temu możemy mieć po trochę z każdego smaku.

Lubieńskich - Deja Vue - niewielka budka, zazwyczaj serwująca do 5 smaków. Jednak to właśnie one podbiły serca mieszkańców i turystów. Lody są kremowe, gęstsze i co najważniejsze możemy je jeść o każdej porze roku, z tą zmianą, że w chłodniejsze dni oczywiście w kawiarni. Największą popularnością cieszą się smaki: kawowy i śmietankowy.

Tradycyjne lody z Podhala

2. Smacznymi lodami, cieszącymi się dużą popularnością może również poszczycić się lodziarnia Ostrowsko. Tutaj, przy ulicy Pienińskiej, możemy skosztować ciasteczkowego, śmietankowego, truskawkowego i kilku innych smaków. A także napić się mrożonej kawy w cieplejsze dni. Tuż przy budce znajduje się oczko wodne z altanką i ławkami, ka których można usiąść, schować się w cieniu i spokojnie skonsumować swojego loda.

Lody Białka Tatrzańska

3. Cukiernia Burakty nie ma sobie równych w Białce Tatrzańskiej. Słynie z swojskich wypieków i naturalnych lodów. Do wybory 5 standardowych smaków. Co ważne - im więcej porcji kupujesz tym mniej płacisz! Na miejscu możesz skosztować również aromatycznej kawy, kremówki, rogalików z różą. Możesz też zostać na dłużej i usiąść przy stoliku lub w ogrodzie.

Stosunkowo nowym miejscem na mapie Bukowiny Tatrzańskiej, jeśli chodzi o lody, jest Tajscream znajdujące się przy ulicy Środkowej 164. To nietypowa forma lodów zwiniętych w ruloniki. Tutaj ze smakami można nieźle poszaleć, do wyboru m.in.: oreo z maliną, szarlotka, kinder bueno i wiele innych. Lody powstają na oczach klientów, robione są z naturalnych składników.

4. W drodze do Morskiego Oka, można natknąć się na budkę z naturalnymi lodami, pod niecodzienną nazwą Bałwanek. To tutaj możecie spróbować lodów z naturalnego alpejskiego mleka. To dobre źródło protein, białka, wapnia i witamin.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Lody tradycyjne w Zakopanem

Pora na Zakopane. To tutaj znajduje się Wytwórnia Lodów Naturalnych. Codziennie możecie skosztować innych smaków. Sekretnej receptury strzeże rodzina, która zajmuje się produkcją lodów od pokoleń. Znajdują się na słynnych Krupówkach. Nie musisz martwić się o dodatkowe kalorie, w górach bardzo łatwo o ich szybkie spalenie. Na miejscu wypijesz także pyszna kawę i zjesz smacznego gofra. Idealne rozwiązanie na upalne dni.

Ostatnia na naszej liście, nie bez przyczyny, chcemy żebyście zapamiętali tę nazwę na długo, jest Cukiernia Samanta. Rodzinna firma, która swoimi wypiekami i lodami podbiła serca mieszkańców i turystów. Dziś cukiernia to kilka lokali znajdujących się między innymi przy ulicy Krupówki 4a w Zakopanem, a także Stanisława Nędzy Kubińca 181 w Kościelisku. Cieszy się niezmienną popularnością, co roku setki osób przyjeżdża do Zakopanego z myślą o niesamowitych lodach i słodkich wypiekach od Samanty.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Wybierając się na lody pamiętajcie o przygotowaniu gotówki. Większość wymienionych tutaj miejsc NIE ma możliwości płatności kartą.

Rezerwuj teraz Zadzwoń