Top 5 szczytów w Tatrach - sprawdź, zanim wybierzesz się w Tatry

Marzy Ci się wyjazd w góry wczesną wiosną lub na majówkę? Top 5 szczytów w Tatrach - sprawdź, które z nich można zdobywać już od marca. Możesz też spędzić Wielkanoc w Białce Tatrzańskiej - to udany pomysł na odświeżenie charakteru tego święta i odczucie w pełni uroku budzącej się do życia natury.

Grand Tatry to wyjątkowe miejsce oferujące noclegi dla całej rodziny, dzięki którym wiosna w Białce Tatrzańskiej będzie wspaniałą przygodą.

Nosal - 1206 m n.p.m.

Jeden z najpopularniejszych szczytów tatrzańskich - Nosal - to jednocześnie bardzo prosta trasa, którą można przemierzyć już wczesną wiosną, nawet z dziećmi czy osobami, które nie mają dużej wprawy i doświadczenia w chodzeniu po górach. Wycieczkę na Nosal można zacząć z Zakopanego, docierając na wierzchołek w niecałą godzinę. Ze szczytu rozciąga się przepiękna panorama na Zakopane, Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Świnicę czy Kościelec.

Nosal - Tatry

Kasprowy Wierch - 1987 m n.p.m.

Top 5 szczytów w Tatrach zawsze musi uwzględniać Kasprowy Wierch, który jest prawdziwym wyzwaniem dla wielbicieli narciarstwa i należy chyba do najpopularniejszych polskich szczytów górskich w ogóle. Na szczyt można dostać się właściwie cały rok, kursuje tam bowiem lubiana kolejka linowa. Górna stacja kolejki znajduje się poniżej wierzchołka Kasprowego Wierchu, na którym zlokalizowane jest obserwatorium meteorologiczne. Ze szczytu Kasprowego rozciąga się imponujący widok na Tatry wysokie ze Świnicą oraz Tatry zachodnie z Czerwonymi Wierchami oraz Giewontem.

Kasprowy Wierch

Świnica - 2301 m n.p.m

Dzięki kolejce linowej na Kasprowy Wierch można znacznie skrócić sobie drogę na nieodległą Świnicę, będącą najwyższym szczytem położonym w pobliżu Zakopanego. Zgodnie z podaniami ludowymi, swoją nazwę szczyt ten zawdzięcza podobieństwu do prawdziwej, świńskiej głowy. Nazywana zresztą była także przez lata Świnią Skałą. Ze Świnicy możemy podziwiać przepiękne widoki Zakopanego czy Tatr wysokich. Prowadzący na nią szlak wiodący od Kasprowego Wierchu należy do średnio trudnych, należy jednak pokonywać go już mając pewne doświadczenie w chodzeniu po szlakach tatrzańskich, bowiem podejście powyżej Świnickiej Przełęczy może sprawić nieco trudności mniej wprawnym osobom.

Świnica - Tatry

Sarnia Skała - 1377 m n.p.m.

Nazywana dawniej Małą Świnicą Sarnia Skała jest stosunkowo łatwym do zdobycia szczytem wznoszącym się nad Doliną Strążyską i Doliną Białego. Szlak na nią odchodzi od Czerwonej Przełęczy i pozwala podziwiać ze szczytu Zakopane oraz północną część Giewontu. Po wejściu na Sarnią Skałę można kontynuować wycieczkę całą rodziną do Polany Strążyskiej i Wodospadu Siklawica, który jest kolejnym popularnym miejscem w Tatrach.

Sarnia Skała - Tatry

Grześ - 1653 m n.p.m.

Wycieczka na Grzesia, Rakoń i Wołowiec jest jedną z najpopularniejszych wśród nawet niedoświadczonych turystów, choć potrafi zająć w sumie aż 9 godzin. Decydując się na tego typu wyprawę wczesną wiosną warto wyruszyć więc jak najwcześniej, aby nie zastała nas w górach noc. Na szczyt Grzesia prowadzi nietrudny, a zapewniający przepiękne widoki szlak prowadzący od Polany Chochołowskiej. Nazwa tego szczytu pochodzi, co ciekawe, wcale nie od męskiego imienia, ale od określenia z góralskiej gwary, w której "grześ" oznacza grzbiet.

Grześ - Tatry

Wśród innych popularnych szczytów, które znajdują się na liście niemal każdego turysty wybierającego się w Tatry, znajdują się oczywiście również Rysy, Giewont czy Morskie Oko. Przejście tymi trasami może być jednak utrudnione wczesną wiosną, ze względu na warunki pogodowe. Sprawdź noclegi Białka Tatrzańska i zdecyduj rozważnie, jakie szczyty możesz zdobyć ze swoim doświadczeniem.

Rezerwuj teraz Zadzwoń