Narty czy snowboard, co lepsze dla początkujących amatorów sportów zimowych?

Jak co roku w czasie ferii zimowych, osoby które po raz pierwszy zdecydowały się spędzić zimowy wypoczynek w górach zastanawiają się nad tym, czy na swój pierwszy zimowy sport wybrać narty czy snowboard.

Zima na Podhalu w tym roku jest wyjątkowo łaskawa, więc warto spędzić ją przede wszystkim aktywnie. Co ważne, Grand Tatry (Białka Tatrzańska) swoim gościom oferuje doskonale zaopatrzoną wypożyczalnię sprzętu zimowego, dzięki czemu amatorzy nie muszą inwestować na początku swojej drogi w niezbyt tani sprzęt.

Łatwość nauki

Wiele osób nie mających styczności z zimowymi sportami wychodzi z założenia, że nauka jazdy na nartach jest zdecydowanie prostsza, niż nauka jazdy na snowboardzie. Jak się okazuje jest wręcz odwrotnie - znacznie większa grupa osób znacznie szybciej nauczy się techniki jazdy na snowboardzie niż na nartach (na których dla odmiany zacząć można znacznie wcześniej, bowiem nawet już w wieku 3 lat). Co ciekawe, osoby aktywnie pływające czy jeżdżące na desce nie mają najmniejszych problemów z nauką jazdy na snowboardzie, szybko też przychodzi im nauka jazdy na nartach.

Najlepsze marki dla początkujących

Jeśli chodzi o osoby początkujące, to dla nich zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą narty carvingowe, bądź narty typu easy carver. Szczególnie te ostatnie idealnie sprawdzą się w przypadku osób, które na nartach nie czują się zbyt pewnie bądź mają je na sobie po raz pierwszy w życiu.

Zima w Białce Tatrzańskiej

W przypadku desek snowboardowych warto stawiać na deski allroundowe (bądź jak kto woli - all mountain). Deska idealna będzie zarówno dla amatora, jak i osoby średnio zaawansowanej w jeździe na desce. Jest dość tania ( w porównaniu do wielu innych modeli), a przy tym łatwo się prowadzi i jest łatwo skrętna.

Jeśli chodzi o marki, to w przypadku zarówno nart, jak i snowboardu warto rozważyć sprzęt producentów takich jak:

  • - Fisher,
  • - Atomic,
  • - Volant,
  • - Salomon,
  • - Olin,
  • - K2.
Rezerwuj teraz Zadzwoń