Mini zoo w Białce Tatrzańskiej

Daniele, łanie i kozy – te zwierzęta, przechadzające się po zagrodzie można spotkać w Grand Tatry. Co one tam robią, skąd się wzięły i jak to się stało, że w Białce Tatrzańskiej powstało pierwsze mini zoo?

Pasja do zwierząt

Właścicielka Grand Tatry kocha przyrodę, naturę. Góry to jej rodzinny, prawdziwy dom. To tutaj się urodziła i wychowała, zawsze blisko tatrzańskich szczytów i ich niepowtarzalnego uroku. Przyjmowanie gości było jednym z marzeń Pani Moniki, które z czasem stało się przyjemną pracą. W pokojach możemy zauważyć połącznie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi elementami budownictwa podhalańskiego. To miejsce stworzone z sercem i zamiłowaniem do tradycji. Przy tworzeniu ozdób, dekoracji i innych udogodnień pracowali lokalni rzemieślnicy. Naturalne drewno, kamień oraz ręczne wykonane zdobienia sprawiają, że Grand Tatry wyróżnia się na tle pozostałych, lokalnych obiektów.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Hodowla Danieli w Białce Tatrzańskiej

Z czasem Pani Monika, właścicielka obiektu Grand Tatry, zaczęła rozmyślać nad stworzeniem równie wyjątkowego miejsca dla zwierząt. Daniele, łanie i kozy idealnie odnajdują się w tutejszym górskim klimacie. Lubią one stare lasy mieszane z dużą ilością otwartych przestrzeni. Na ogół żyją w stadach, starsze samce natomiast wolą żyć samotnie lub w niewielkich grupach. Daniele żywią się roślinami zielnymi, młodymi gałązkami drzew i krzewów, a także mchami i porostami. Są przyjazne, komunikują się za pomocą języka ciała, a także dźwiękami i zapachami.

Tradycyjne lody z Podhala

Nasze daniele, łanie i kozy żyją na specjalnie ogrodzonym terenie. Można je dokarmiać, głaskać, przebywać z nimi. Lokalizacja sprzyja spokojnemu życiu tych zwierząt. Cicha i spokojna okolica, oddalona od ruchliwych dróg, z dala od kłusowników, a także bezpańskich psów to środowisko, w którym daniele, łanie i kozy czują się najlepiej.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Odwiedź naszą hodowlę w Białce Tatrzańskiej

Nasi Goście mają całoroczną możliwość zwiedzenia mini zoo. Planujemy powiększenie stada, a także zakup nowych, ciekawych ssaków. Naszym celem jest stworzenie im jak najlepszych, naturalnych warunków do bytowania. Jesteśmy bezpiecznym miejscem, w którym mogą Państwo zobaczyć na żywo daniele, łanie i kozy, obcować z nimi i poczuć prawdziwy górski klimat.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli a także do rezerwacji pobytów w Grand Tatry

Rezerwuj teraz Zadzwoń