Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż od 1 stycznia 2020 roku nastąpiła zmiana przepisów, regulujących zasady wystawiania faktur VAT. Jeżeli chcecie Państwo otrzymać fakturę VAT, należy to zgłosić drogą mailową lub telefoniczną najpóźniej przed dokonaniem wpłaty zadatku. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w godzinach 08.00-21.00

-10% z kodem rabatowym FERIE2020


Na pobyt w dniach 10.01 - 23.02.2020

*promocja -10% od cen regularnych

Mini zoo w Białce Tatrzańskiej

Daniele, łanie i kozy – te zwierzęta, przechadzające się po zagrodzie można spotkać w Grand Tatry. Co one tam robią, skąd się wzięły i jak to się stało, że w Białce Tatrzańskiej powstało pierwsze mini zoo?

Pasja do zwierząt

Właścicielka Grand Tatry kocha przyrodę, naturę. Góry to jej rodzinny, prawdziwy dom. To tutaj się urodziła i wychowała, zawsze blisko tatrzańskich szczytów i ich niepowtarzalnego uroku. Przyjmowanie gości było jednym z marzeń Pani Moniki, które z czasem stało się przyjemną pracą. W pokojach możemy zauważyć połącznie nowoczesnych rozwiązań z tradycyjnymi elementami budownictwa podhalańskiego. To miejsce stworzone z sercem i zamiłowaniem do tradycji. Przy tworzeniu ozdób, dekoracji i innych udogodnień pracowali lokalni rzemieślnicy. Naturalne drewno, kamień oraz ręczne wykonane zdobienia sprawiają, że Grand Tatry wyróżnia się na tle pozostałych, lokalnych obiektów.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Hodowla Danieli w Białce Tatrzańskiej

Z czasem Pani Monika, właścicielka obiektu Grand Tatry, zaczęła rozmyślać nad stworzeniem równie wyjątkowego miejsca dla zwierząt. Daniele, łanie i kozy idealnie odnajdują się w tutejszym górskim klimacie. Lubią one stare lasy mieszane z dużą ilością otwartych przestrzeni. Na ogół żyją w stadach, starsze samce natomiast wolą żyć samotnie lub w niewielkich grupach. Daniele żywią się roślinami zielnymi, młodymi gałązkami drzew i krzewów, a także mchami i porostami. Są przyjazne, komunikują się za pomocą języka ciała, a także dźwiękami i zapachami.

Tradycyjne lody z Podhala

Nasze daniele, łanie i kozy żyją na specjalnie ogrodzonym terenie. Można je dokarmiać, głaskać, przebywać z nimi. Lokalizacja sprzyja spokojnemu życiu tych zwierząt. Cicha i spokojna okolica, oddalona od ruchliwych dróg, z dala od kłusowników, a także bezpańskich psów to środowisko, w którym daniele, łanie i kozy czują się najlepiej.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Odwiedź naszą hodowlę w Białce Tatrzańskiej

Nasi Goście mają całoroczną możliwość zwiedzenia mini zoo. Planujemy powiększenie stada, a także zakup nowych, ciekawych ssaków. Naszym celem jest stworzenie im jak najlepszych, naturalnych warunków do bytowania. Jesteśmy bezpiecznym miejscem, w którym mogą Państwo zobaczyć na żywo daniele, łanie i kozy, obcować z nimi i poczuć prawdziwy górski klimat.

Tradycyjne lody z Podhala

Tradycyjne lody z Podhala

Zapraszamy do odwiedzenia naszej hodowli a także do rezerwacji pobytów w Grand Tatry