Białka Tatrzańska - miejsce na weekend

Białka Tatrzańska należy do jednych z najchętniej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Ma na to wpływ duża liczba obiektów przeznaczanych dla turystów. Ze względu na łatwy dojazd, a także niewielką odległość np. od Krakowa miejscowość ta jest bardzo chętnie wybierana na weekendowy odpoczynek.

Zima w Białce Tatrzańskiej

weekend w białce tatrzańskiej

Miejscowość ta słynie z dużej ilość tras narciarskich. Ośrodek Kotelnica jest jednym z najnowocześniejszych w całym kraju. Duży wybór tras sprawia, że na białe szaleństwo w tym miejscu decydują się zarówno początkujący, jak i osoby zaawansowane. Wybór nartostrad jest bardzo duży, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Przy każdym stoku znajdują się również wypożyczalnie, a także szkoły nauki jazdy. Z tego powodu weekend w Białce Tatrzańskiej można poświęcić na naukę. Duża liczba łagodnych tras sprawia, że każdy może w tym miejscu ćwiczyć swoje umiejętności.

Miejscowość ta słynie również z dużej liczby lokali gastronomicznych. Znajdują się tu restauracje w stylu góralskim, które oferują regionalne potrawy, jak i tradycyjne jadłodajnie. Bez wątpienia każdy znajdzie interesującą propozycją na smaczny posiłek.

Weekend w Białce Tatrzańskiej można również spędzić na basenach termalnych. Terma Bania jest idealnym miejscem zarówno do wypoczynku, jak i do zabawy. Duża liczba basenów, park wody, a także liczne sauny sprawiają, że można tam naładować baterie po całym dniu białego szaleństwa.

Białka Tatrzańska latem

weekend w białce tatrzańskiej

Również latem weekend w Białce Tatrzańskiej może być niezapomnianym wydarzeniem. Miejscowość ta jest idealnym miejscem dla osób, które pragną spędzić czas na górskich szlakach. Ze szczytów gór można obserwować niedalekie Tatry. Większość ze szlaków jest stosunkowo łagodna, więc każdy jest w stanie zdobyć któryś z okolicznych szczytów.

Niewielka odległość od Zakopanego również jest niewątpliwym atutem. Stolica polskich Tatr oferuje turystom wielką liczbę szlaków o różnej trudności. Białka Tatrzańska jest bardzo dobrym miejscem na nocleg dla osób, które pragną poznawać polskie Tatry.

W rejonie tym znajdują się również liczne zabytki. W samej Białce znajduje się kościół, który należy do Szlaku Architektury Drewnianej. W pobliskiej Czarnej Górze znajduje się Zagroda Karkoszów. W tym miejscu można poznać dawne życie mieszkańców. Zagroda ta jest częścią Muzeum Tatrzańskiego.

Podhale oferuje turystom jeszcze wiele innych atrakcji. Jest to rejon, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Duża ilość miejsc noclegowych oraz lokali gastronomicznych zapewnia wszystkim turystom profesjonalną obsługę. Bez wątpienia warto poznać ten rejon.