Baseny termalne w Białce Tatrzańskiej

Grand Tatry znajduje się niedaleko jednego z największych kompleksów basenów termalnych na Podhalu. Do Term Bania z Grand Tatry nasi goście mają około 10 minut drogi na pieszo.

Bania - baseny termalne w Białce Tatrzańskiej

termy białka tatrzańska

Kompleks basenów termalnych w Bania w Białce Tatrzańskiej tworzą rekreacyjne zewnętrzne i wewnętrzne zbiorniki, wypełnione wodą termalną o temperaturze od 34 - 38 stopni Celsjusza. Są one doskonałą alternatywą dla aquaparków, zwłaszcza dla tych osób, które nie przepadają na typową dla nich niższą temperaturą wody.

termy białka tatrzańska

Wyjątkowa w basenach termalnych jest nie tylko temperatura wody, ale również jej właściwości. Pochodzi ona z głębokości 2500 m i początkowo ma temperaturę 72 stopni. Trafia ona do zbiorników w termach po oddaniu części ciepła. Zachowuje jednak wszystkie cenne mikroelementy. Kompleks podzielony jest na strefy: relaksu, zabawy, saunarium, SPA i letnią.

Dlaczego wody termalne są takie wyjątkowe?

O tym, że woda ma niezwykłą moc uzdrawiania, wiedzieli już starożytni. To oni byli ogromnymi zwolennikami term, które czerpały swoją wodę właśnie z głębin ziemi. Woda w basenach kompleksu Bania to w rzeczywistości woda mineralna, a swoją wysoką temperaturę zawdzięcza głębokości, z jakiej jest pozyskiwana.

termy białka tatrzańska

Woda termalna w kompleksie ma lekko kwaśny odczyn, co sprawia, że całe bogactwo cennych składników mineralnych w niej zawartych jest bardzo dobrze wchłanialne przez ciało. Siarczki, krzemionka, wapń, magnez i żelazo, pozwalają eliminować schorzenia skóry i przywracają jej naturalny blask i witalność. Kąpiel w wodach termalnych w kompleksie działa nie tylko na urodę, ale również samopoczucie odwiedzających. To właśnie w basenach termalnych można zaznać prawdziwego relaksu, który będzie ukojeniem dla osób cierpiących na bezsenność, bóle głowy, czy nadmierny stres.

Czy wiesz że...?
Kąpiel w termach pomaga stabilizować ciśnienie i reguluje przemianę materii. Może również pozytywnie wpływać na terapię odchudzającą i przyspieszać rekonwalescencję.

Rabat dla Gości

Dodatkowo wszyscy Goście, którzy nocują w naszym obiekcie mogą się cieszyć 10% rabatem na bilety wstępu to Terma Bania.

Więcej inforacji na temat kompleksu basenów termalnych na stronie - Terma Bania
Fot. www.termabania.pl